MALLORCA

Naše dovolena je tu, Mallorca a nebyla to jen obyčejná dovolená, ale tato měla hned několik krásných “poprvé“ bylo to naše první dovolená s našim Samíkem u moře, pro Samíčka to znamenalo jeho první let letadlem a první ochutnání slaného moře a první větší dovádění v dětském aquaparku jenž byl součástí našeho nádherného hotelu a jeho rozlehlé úhledně zarostlé zahrady.

Na Mallorce jsme pobývaly od 10.5 do 20.5.2019 letěli jsme s cestovní kanceláří TUI, tedy s německou. Odlet byl z Drážďan v 17:50h a přílet na letiště Palma de Mallorca byl ve 20:25h, po proběhnutí poměrně velkého letiště na nás již čekaly delegáti, kteří nás usadily do autobusu, který společně s dalšími pěti mikrobusy měla cestovní kancelář připraveni. Na náš hotel Beach Club Font de sa Cala, jsme dorazili před jedenáctou hodinou.

Následující den naše dovolená mohla naplno začít, prozkoumávání kde co je, kde všude náš Samíček muže vlézt, skočit, houpat se nebo klouzat se, areál byl pro děti jako stvořený. Jeho součástí bylo, jak dětské hřiště, tak tři bazény, z nichž dva byli pro dospělé, ale ani zde nechyběli dětská brouzdaliště tak bazén třetí, který byl dvoupatrový spojený skluzavkou a mohl se pyšnit přívlastkem aquapark určeným právě dětem, to ovšem neznamená že zábavu v tomto bazénu nedokázaly ocenit i dospělí, právě naopak maminky a tatínkové zde dováděli snad ještě více..
součástí byla maketa nádherné pirátské lodě z které vedl malí tobogán a široká skluzavka.

Zahrada hotelu dále obsahovala jedenáct tenisových kurtů, menší fotbalové hřiště, minigolf, hřiště na basketbal, tři stoly na ping pong, tři hrací plochy na pétanque, fitness centrum, koutek s rotopedy, místo určené pro lukostřelbu společnou pro střílení ze vzduchovky a dětský klub, mimoto jeden z bazénu byl určen pro plavání a stejně jako bazén dětský byl i tento v době našeho pobytu vyhříván. Tedy jak vidíte, sport milující rekreanti byli plně uspokojeni.

Moře, důvod pro který na takovéto dovolené jezdíme, bylo nádherné a přímo pod našim hotelem, pláž v době naší návštěvy téměř prázdná. Moře v půli května bylo ještě poměrně osvěžující a díky silnějším mořským proudům byli dokonce některé menší úseky pláží na ostrově uzavřené pro plavce, toto víme z výletů, naší pláže se to netýkalo. Toto ani chladnější voda pro nás nebyl problém jelikož Samíčkovy byli dva roky a čtyři měsíce a tudíž jsme neplavali, ale při břehu dováděli.

Pro poznání a návštěvu předem vytipovaných míst jsme si vypůjčily automobil a byl to Renault Twingo. První den s automobilem jsme navštívili pláž Cala Mesquida, součástí této pláže jsou i přírodní duny které jsou velmi fotogenické, barva moře a celé okolí na nás velmi kladně zapůsobilo a já zde nafotil mnoho fotografii. Náš druhý výlet nás nasměřoval do rezervace S’Albufera ten je největší a nejvýznamnější mokřadní oblastí na Baleárských ostrovech, převážně na louce, která je součástí obcí Muro a Sa Pobla. Má velmi starobylý původ a liší se rozsahem a charakteristikami podle změn hladiny moře. V oblasti žije velké množství plazů, jak hadi, želvy tak ještěrky dále žáby, brouci, netopýři, noční motýli a velké množství ptactva bylo napočítáno přes 300 druhů, jedná se o migrační zónu tedy počet se v průběhu roku mění. Na třetí den jsme naplánovali cestu na nejsevernější část ostrova místo s názvem Cap de Formentor, cestou jsme se zastavili na stejnojmenné pláži a cíl výletu byl pohled na funkční maják.

Naše dny rychle utíkající dovolené jsme trávily krom výletů a cachtání ve vodě též večerním užívaní v podobě dětské diskotéky, kterou Samíček přímo zbožňoval a po které následovali scénky a zábava pro dospělé kterých se s radostí účastnili i děti.

Naše radost z dovolené v hotelu Beach Club Font de sa Cala přicházela nejen od krásného prostředí, počasí a bohatého jídla, také od lidí kteří na hotelu pracovali ať od samotných animátorů, vlídných kuchařů a servírek až po recepční. A dnes již pár týdnů po dovolené můžeme říct, dovolená se povedla…chcete důkaz.? Zeptejte se našeho Samíka, který na Mallorcu neustále vzpomíná a mnoha věcmi nám jí i sám připomíná, ať již tančením které se tam s dětmi naučil, povídáním o bazénu, připomínáním dobrého jídla, po slova… Mallorca ty tam chceš.

Mallorco děkujeme ti, že jsi nás tak přivítala a vzpomínku na tebe si v srdcích poneseme navždy..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *