Diana Beach Keňa

Diana beach..pokud si vysníte dovolenkový ráj nejspíš se Vám v mysli vykreslí obraz skládající se, z bílého písku hrubosti polohrubé mouky, tyrkysový oceán nad nímž se sklání palmy na nichž rostou plody plné lahodné tekutiny které Vám ochotně za drobný peníz místní domorodec hbitě utrhne a vy máte možnost se osvěžit pod téměř rovníkovým sluncem při procházce kdy Vám nohy zlehka osvěžuje voda o teplotě 28°c a to celoročně…tak toto můžete přesně objevit právě v Keňi na jižním pobřeží na pláži Diana Beach.

Nachází se u městečka Ukunda, na obou stranách ústí řeky Mwachema. Tato pláž je po zásluze často vyhodnocována jako jedna z nejkrásnějších plážích nejenom Afriky, ale i světa.

Diani Beach je pláž dlouhá asi 10 kilometrů a táhne se daleko na jih až k další pěkné pláži Galu Beach. Jejím poznávacím znamením je značná šířka dosahující až ke 100 metrům a to díky výraznému odlivu.

Díky průzračné vodě si v pobřežní laguně Diani Beach užijete potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Ulice v Ukundě jsou plné obchůdků, restaurací a barů, nechybí zdravotní středisko, lékárny, mini markety ani pošta. Zároveň je Diana skvělé místo na odjezdy na safari kvůli kterému sen většina turistů míří stejné to bylo u nás kdy po pětidenním safari byla Diana Beach skvělé místo na odpočinek a zejména na vstřebávaní zážitku s volně žijícími zvířaty.

Autor příspěvku: administrator

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *