Ostrov Wasini Keňa

Ostrov Wasini je přibližně 7 km dlouhý a 3 km široký. Ostrov má pouze chodníky z ostrého starého korálu nebo písku. Neexistují zde žádné auta nebo jízdní kola. Náklad je přepravován pěšky nebo ručními vozíky. Leží blízko od pobřeží v Indickém oceánu vedle poloostrova Shimoni na hranici s Tanzánií.  Pěšky se dá projít po celé délce  za cca 2 hodiny, ale pro nás fotografy se tato doba dá snadno protáhnout na hodin o mnoho více. Na výlet po tomto ostrově nezapomeňte na kvalitní obuv neb chodit zde pěšky se opravdu s našimi evropskými chodidly nedá a zejména v porostech mangrovu je snadné o boty přijít tak že se Vám zkrátka podrážka utrhne a zůstane uvízla v bahně.

Korálová zahrada po odlivu, která je těsně vedle vesnice. Celý ostrov Wasini  a Shimoni obývají lidé s muslimským vyznáním, tak že když se budete po ostrově pohybovat myslete na to, a na pohyb například bez trička zapomeňte, navíc je to i hloupost neb spálit se pod téměř rovníkovém slunci je snadné.  Kolem moře na plážích jsou domorodci toto chování schopní tolerovat ale jinde na lehko po ostrově  toto domorodce pohoršuje, a dají to znatelně najevo.
Hlavním zdrojem obživy domorodců na ostrově Wasini a poloostrova Shimoni je rybaření, v turistické sezóně turistika. 

Les ostrova wasini ukrýval spousty živočichů, například kraby a obojživelné rybky lezce.

vesnice na ostrově Wasini vedle poloostrova  Shimoni v Keňi

Místní jsou zde opravdu velmi chudý a tak každá možnost jak si přivydělat je pro ně vítaná, zde nám místní leze natrhat kokosy které byly skutečnou pochoutkou.  Mluví se zde svahilsky a jazykem Kivumba. Ale jste v Keni kde je angličtina úřední jazyk a dokonce spousta domorodců mluví dobře Francouzky, Italsky či Německy , a to kvůli  turistům kteří tuto část Keni navštěvují.  Na ostrově Wasini jsou dvě vesnice , Mkwiro a Wasini , každá na opačných koncích. Tento ostrov dříve sloužil jako přechodné místo kde se věznily otroci na pozdější obchod s nimi.

Po projití ostrova jsme zpáteční cestu měli na motorovém člunu a pohled na ostrov je vskutku exotický.  Vysoké korálové břehy jsou zde díky velkému odlivu skutečně impozantní. Ostrov Wasini je cca 10 km od Kisite-Mpunguti mořského národního parku, když máte štěstí můžete zde potkat  delfíny

Korálové břehy severozápadní části ostrova wasini s baobaby

Místní přístaviště kde jsme byly na konci dne bohatě nasyceni skutečnými lahůdkami, mezi které patřila chobotnice, langusty a kraby..musím se přiznat že jídlo nám chutnalo více nežli v našem hotelu na pobřeží na Diani Beach.

Autor příspěvku: administrator

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *